Jaroslava Obermaierová zavzpomínala na Hadrbolcovou (†86): Řekla, kdy s ní naposledy mluvila

Jaroslava Obermaierová

Autor: Pavel Krejčí

21. listopadu 2023 9:45

Hereckou obcí otřásla na začátku týdne smutná zpráva o úmrtí Zdeny Hadrbolcové, která zemřela ve věku 86 let. K jejím kolegyním patřila Jaroslava Obermaierová, herečky se potkaly v nekonečném seriálu Ulice. Není tedy divu, že Obermaierovou včerejší informace hodně otřásla.

Hadrbolcovou postihla loni před Vánocemi mozková příhoda. Od té chvíle vyžadovala nepřetržitou péči v léčebně dlouhodobě nemocných, kde také naposledy vydechla. Zdravotní potíže připomněla i její kolegyně.

"Věděla jsem, že je na tom chudák velmi špatně. Před časem jsme si volaly, pak už jsem se jí dovolat nemohla a tušila jsem, že je to asi moc špatné," řekla Obermaierová stanici CNN Prima News. "Smrt je pro ni vysvobozením," podotkla. 

Čtěte také

Osobně se obě dámy naposledy viděly před covidovou pandemií. Poté byly ještě nějaký čas v telefonickém kontaktu. "Byla to skvělá žena, velmi ráda jsem s ní točila a trávila čas. Rozuměly jsme si spolu. Je jí strašná škoda," dodala Obermaierová.

Hadrbolcová absolvovala studia na DAMU, kde později vyučovala na katedře autorské tvorby. Působila na řadě pražských divadelních scén, například v Divadle pod Palmovkou, Divadle Na zábradlí, Divadle komedie nebo v Rokoku.

Filmografie zesnulé herečky čítá více než stovku filmů a řadu televizních seriálů. Divákům se v uplynulých letech zapsala do paměti především jako pekařka Růženka v nekonečném seriálu Ulice. 

Témata: Jaroslava Obermaierová Zdena Hadrbolcová