Jaromíra Soukupa "přepadla" zásahovka: Byl policejní postup v pořádku?

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor) 3

Autor: Pavel Krejčí

2. září 2023 14:28

Jednou z velkých kauz v českém šoubyznyse na přelomu srpna a září bylo "přepadení" Jaromíra Soukupa policejní zásahovkou. Mediální magnát svou verzi příběhu již odvyprávěl. Jak reagovali strážci zákona, kteří jsou v mnoha případech vázáni mlčenlivostí? 

Soukup tvrdí, že jej jednoho večera asi půl kilometru před domem vyzvalo policejní auto, aby zastavil, přičemž na místě byla podle jeho slov přítomna zásahová jednotka. "Z dodávky vyskákali čtyři plně ozbrojení policisté, ať odstoupím od vozu, legitimuji se, a jestli jsem ochotný se podvolit testu na drogy a alkohol," popsal. 

Od strážců zákona se měl dozvědět, že zasahují na základě anonymního udání, podle kterého měl být pod vlivem drog a převážet je. Provedené testy skončily negativním výsledkem. "Alkohol jsem nepil, drogy zásadně odmítám," konstatoval.

Čtěte také

 

Policie je každopádně v případu vázána mlčenlivostí, takže ke svému postupu nemohla nic sdělit. Mluvčí vysvětlil deníku Blesk, že ke konkrétním osobám nelze poskytovat bližší informace, protože je to protizákonné. 

Miliardář ani zasahující policisty nekritizoval. "Ti kluci, co zasahovali, se chovali korektně," podotkl. Spíše mířil na jejich nadřízené, a možná ještě výš. "Co všechno se může v tomhle státě stát, to je neuvěřitelný. Stát zcela evidentně není schopen poskytnout ochranu," dodal. 

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) Policie ČR