Jaromír Soukup ztrácí půdu pod nohama? Nové informace o jeho televizním osudu!

Jaromír Soukup 4

Autor: Pavel Krejčí

18. října 2023 8:53

Nechce se tomu věřit, ale prý to tak opravdu má být. Na televizních obrazovkách bude méně Jaromíra Soukupa. Důvody jsou dva. Miliardář vede s expartnerkou Agátou Hanychovou spor ohledně péče o dceru Rozárku, zároveň prodává část firmy, která zastřešuje jeho televizní kanály. 

Podle informací serveru Novinky.cz z uplynulých dní plánuje Soukup oznámit zaměstnancům, že se stahuje z obrazovky. "Oficiálně se to chystá zdůvodnit i rodinnými důvody, péčí o dítě," uvedl zdroj zmíněného webu.

Miliardář již prodal poloviční podíl ve firmě Empresa Media podnikateli Janu Čermákovi, majiteli firmy Servis-24. Částka není známá. Čermák bude také druhým jednatelem Empresy, pro všechny důležité kroky bude potřeba i jeho podpis. Transakci potvrzují notářské zápisy. 

"Věřím, že máme zdravé jádro a že se nám proto toto obtížné období podaří překonat a v brzkém horizontu se vrátíme růstu a rozvoji. Jan Čermák a jeho tým je partner, se kterým to společně dokážeme," prohlásil Soukup.

Čtěte také

Mediální skupina je aktuálně pod tlakem věřitelů, pohledávky se pohybují v řádu stovek milionů korun. Čermák se podle dostupných informací chystá vstoupit i do dalších Soukopových firem, například do mediální agentury Médea. 

Mezi věřitele patří banky ČSOB a UniCredit, jejich úvěry jsou zajištěny nemovitostmi a pozemky. Na seznamu jsou také České Radiokomunikace. Soukup a Čermák mají údajně připravené řešení situace, počítají také s dalším rozvojem skupiny. 

Podnikatel Čermák se soustředí se svou společností Servis-24 na řešení firem zatížených dluhy. Loni například vstoupil do zlínské společnosti NWT, která předtím skončila v insolvenci kvůli nezvládnutým obchodům s energiemi. 

Pod střechu Empresa Media patří časopisy Týden a Instinkt či Barrandov Televizní Studio, jehož kanály měly koncem letošního července více než dvouprocentní podíl sledovanosti na tuzemském televizním trhu. 

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor)