Jaromír Soukup poprvé o prodeji Barrandova! Je to celé úplně jinak?

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor)

Autor: Pavel Krejčí

15. května 2024 16:55

Českými médii v úterý proběhla zpráva, že Jaromír Soukup už není ani spoluvlastníkem vydavatelství Empresa Media, do kterého patří i TV Barrandov. I zbývající padesátiprocentní podíl od něj měl odkoupit podnikatel Jan Čermák. Jenže Soukup alespoň v první chvíli tvrdil něco docela jiného... 

"Je to stále stejné: padesát procent na padesát procent," řekl Soukup pro Deník N. Média se odkazovala na údaje v Evidenci skutečných majitelů. "Je tam nějaký chybný zápis. To bude opraveno, počkejte do zítřka," uvedl miliardář v úterý. 

Čermák získal poloviční podíl ve firmě Empresa Media už loni na podzim s cílem optimalizovat fungování společnosti, postarat se o její ozdravení a splacení pohledávek vůči věřitelům. Nově by měl být stoprocentním vlastníkem. Soukup si podle dostupných informací ponechal podíl v mediální agentuře Médea.

Čtěte také

Barrandov Televizní Studio na konci února získalo ochranu po dobu tří měsíců před věřiteli, jimž dlužilo 991 milionů korun. Soud v březnu schválil moratorium i pro společnost, která pro televizní programy zajišťuje reklamu.

Pod hlavičku firmy Barrandov Televizní Studio spadají kanály TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov, které mají zhruba dvouprocentní podíl sledovanosti na českém televizním trhu. Empresa Media pak zastřešuje i časopisy Týden, Sedmička, Interview a Instinkt. 

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor)