Jana Bernášková přiznala: Má nepříjemný každodenní problém!

Jana Bernášková 3

Autor: Pavel Krejčí

9. listopadu 2023 10:10

Jana Bernášková patří k hvězdám komedie Jak přežít svého muže, která má právě dnes premiéru. V opravdovém životě se musela naučit žít s nepříjemným problémem, jak nedávno přiznala. Co přesně ji trápí? 

Je to tinnitus, což je medicínské označení pro hučení či šelest v uších. Pokud s ním někdo z vás, našich čtenářů, má svou zkušenost, tak jistě ví, o jak nepříjemnou záležitost se jedná.

"Ráno jsem se probudila a hučelo mi v uších. Mohl to být následek vyčerpání a chronické nespavosti, která se mi rozjela po covidu," přiznala Bernášková před časem v internetové televizi DVTV. Nejhorší fázi se naštěstí podařilo překonat a pískot vystřídal šum, s nímž už se podle jejích slov dá žít.

Čtěte také

"Přirovnala bych to k papiňáku. Šumí to, šumí, až to mnohdy přejde do pískotu. Když se přetížím, pak v sobě pískám. Potom mám pocit, že se zblázním, nejde se soustředit na práci," popsala herečka nepříjemné projevy. 

Bernášková přiznala, že původně podstupovala léčbu prostřednictvím léků a kortikoidů. Aktuálně pomáhají speciální sluchátka, která vydávají takzvaný růžový šum. 

Témata: Jana Bernášková