Jakub Prachař slaví kulatou 40: V šoubyznyse dokázal snad všechno, co si umanul!

Jakub Prachař 5

Autor: Pavel Krejčí

30. srpna 2023 16:30

Srpen se blíží ke svému konci, ale na jednoho slavného oslavence se ještě musí dostat. Jakub Prachař totiž právě dnes slaví kulaté 40. narozeniny. A je nutné konstatovat, že poslední roky se vyprofiloval do muže mnoha profesí, které zastává ve světě šoubyznysu - herec, hudebník, moderátor či porotce talentové show. 

Dnešní jubilant Prachař si na nedostatek příležitostí nemůže stěžovat. Na svém kontě má řadu filmů i televizních seriálů, vystupoval či stále vystupuje na jevištích různých pražských divadel a prosadil se i jako moderátor. V neposlední řadě proslul jako hudebník působící v několika kapelách, mimo byl členem skupiny Nightwork, kde působil jako kytarista, doprovodný zpěvák, textař i skladatel.

Syn slavných rodičů, herců Dany Batulkové a Davida Prachaře, vešel do širšího povědomí televizních diváků rolí Dejva v seriálu Bazén. U filmu byla jeho první větší rolí postava rozmazleného syna ředitele továrny ve snímku Milenci a vrazi z roku 2004.

Čtěte také

V jeho filmografii najdeme i další tituly. Později si zahrál například ve filmech Sněženky a machři po 25 letech, Kukačky, Padesátka či Vyšehrad: Seryjál a Vyšehrad: Fylm. Spoustu příležitostí dostal v televizi, především v seriálech. Konkrétně stojí za zmínku Vyprávěj, Vyšehrad či Ohnivý kuře. V roce 2010 začal spolumoderovat televizní show Česko Slovensko má talent. Dnes v ní už výkony soutěžících hodnotí. 

Pozornost poutá i osobní život středečního oslavence. Prachař se v roce 2013 oženil s modelkou Agátou Hanychovou, se kterou má dceru Miu. V roce 2020 se rozvedli, nyní Prachař tvoří pár s herečkou Sarou Sandevou.

Témata: Jakub Prachař