Ilona Csáková slaví 53. narozeniny: Doby největší slávy jsou pryč!

Ilona Csáková 4

Autor: Pavel Krejčí

1. října 2023 18:12

I říjen má své slavné oslavence, hned na úvodní den desátého kalendářního měsíce připadají narozeniny Ilony Csákové. Letos jsou třiapadesáté. Připomeňte si s námi zásadní momenty v kariéře této zpěvačky. 

Csáková sice vystudovala Střední pedagogickou školu v Mostě, ale už od dětství se chtěla stát zpěvačkou. Přání se jí vyplnilo. Nejprve vystupovala s dětským sborem, průlom nastal v druhé polovině 80. let, když ještě byla nezletilá.

Chebská rodačka v roce 1987 nastoupila do kapely Laura a její tygři, kde působila pět let, než se vydala na sólovou dráhu. V 90. letech minulého století se pak opakovaně umisťovala na druhém místě v anketě popularity Český slavík.

Čtěte také

Známá zpěvačka také úspěšně působila v muzikálech, dokonce si vypracovala takovou pozici, že v roce 2006 porotcovala v jedné z řad pěvecké talentové soutěže Česko hledá SuperStar.

Csáková na sebe v posledních letech upozornila také některými kontroverzními názory, především na problematiku pandemie covidu-19. Před dvěma lety dokonce neúspěšně kandidovala jako nestraník v parlamentních volbách.

Témata: Ilona Csáková