Karel Gott (†80) odešel před čtyřmi lety: Vdova Ivana otevře dveře na Bertramku!

Karel Gott s dcerami a manželkou Ivanou 5

Autor: Jan Hrabě

1. října 2023 9:31

Česko si dnes připomíná zpěváka Karla Gotta, od jeho smrti uplynuly čtyři roky. Na výročí jeho skonu oznámila vdova Ivana novinku, kterou chystá na druhou polovinu roku 2024. Z Gottova sídla na pražské Bertramce se stane veřejně přístupné místo. 

"Rozhodla jsem se spolu se svými dcerami, že u příležitosti Karlových nedožitých pětaosmdesátých narozenin a pátého výročí jeho odchodu zpřístupníme náš dům v ulici Nad Bertramkou," uvedla Ivana Gottová v neděli ráno na instagramovém profilu. 

Fanoušci se podle ní mohou těšit na autentický zážitek. Vilu uvidí tak, jak v ní zpěvák žil od roku 1974 až do své smrti na začátku října 2019. "Vím, že by ho těšilo, že se náš rodinný dům otevře veřejnosti," poznamenala.

Vdova připojila k příspěvku snímek Jaroslava Tatka z roku 1992, který zachycuje moment, kdy si Gott pozval domů své příznivce. "Chtěla bych, aby to tak bylo i v budoucnu. Věříme, že Villa Gott se stane místem pro vás, kteří jste ho milovali a nezapomněli na něj. O detailech vás budu postupně informovat," dodala.

Karel Gott zemřel 1. října 2019 ve věku 80 let, podlehl vážné nemoci. Jako zpěvák nazpíval kolem 2500 písní, vydal téměř tři stovky alb, jichž se prodaly desítky milionů kusů, a to nejen v Česku, respektive Československu, ale také v zahraničí. Celkem dvaačtyřicetkrát zvítězil v anketě Zlatý či Český slavík. 

Témata: Karel Gott Ivana Gottová