Honza Kalina (†58): Těšil se na novou desku, už měl domluvené hvězdné hosty!

Jan Kalina (foto: archív Sto zvířat)

Autor: Pavel Krejčí

19. srpna 2023 15:10

Českou hudební scénou v posledních desítkách hodin otřáslo hned několik smutných zpráv. Jednou z nich je ta o úmrtí frontmana kapely Sto zvířat Jana Kaliny. Informace je to šokující i proto, že s kolegy se chystal na vydání nové desky. 

Jmenovat se má Noční ptáci, už je dokončená a má vyjít v září. "Strašně se mi líbila ta dvě spojení - Sto zvířat a Noční ptáci. Noc je v mnoha textech, třeba Provazochodci této noci," řekl Kalina v červnovém rozhovoru pro ČTK.

Dokonce již byli dohodnuti hvězdní hosté na podzimní koncerty. "Na křty mám jako kmotry domluvené Tomáše Jeřábka do Prahy a Michala Isteníka do Brna. Přijde mi vtipné mít za kmotry herce, a ne muzikanty," vysvětlil výrazný hudebník, na kterého se ve velkém vzpomíná.

Čtěte také

"Včera jsme dohráli a hned po koncertě jsme se dozvěděli smutnou zprávu. Umřel Honza Kalina. Kam přišel, tam ho bylo plno. Tahoun, svéráz, citlivej chlap, velkej strom," napsali členové skupiny Vypsaná fixa.

Kalina byl členem Sto zvířat od samého počátku, přičemž zprvu dělal bubeníka. Po odchodu Petra Ostrouchova se přesunul za mikrofon a začal dělat frontmana. Jako reklamní grafik také vytvářel většinu vizuálů. 

Témata: Jan Kalina Sto zvířat Skupina Vypsaná fixa