Harrymu a Meghan už ani libru, říkají Britové! A srovnali prince s Williamem

Princ Harry v upoutávce k dokumentu Harry a Meghan. 4

Autor: Pavel Krejčí

17. září 2023 20:45

Princ Harry a jeho žena Meghan se distancovali od monarchie před více než dvěma lety. Odstup od páru si od té doby evidentně zachovávají i obyčejní Britové, vyplývá z nejnovějšího průzkumu. Naprostá většina z nich je totiž proti tomu, aby stát dvojici platil jakékoliv služby. 

Podle tří čtvrtin Britů by princ Harry a jeho žena Meghan neměli z britské státní kasy dostávat ani libru, přičemž jen 15 procent respondentů by s tím naopak nemělo problém, ukázal nový průzkum pro britský deník Daily Mail. 

Šetření rovněž ukázalo, že přesně polovina oslovených se domnívá, že starší z bratrů William lépe reprezentuje hodnoty jejich matky Diany. Mladšího sourozence následníka trůnu v tomto kontextu preferuje 27 procent. 

Čtěte také

Čtyři z deseti Britů věří, že se Harry nikdy nevrátí na Ostrovy, aby zde dlouhodobě žil. Syn krále Karla III. momentálně přebývá s rodinou ve Spojených státech amerických, odkud pochází jeho manželka. Podle 36 procent dotázaných se princ domů dříve či později vrátí. 

Dřívější průzkum společnosti YouGov u příležitosti ročního panování krále Karla III. ukázal, že z královské rodiny je méně oblíbeným členem než Harry a Meghan pouze princ Andrew se šestiprocentní podporou. Obliba vévody ze Sussexu dosáhla 31 procent, což je o sedm procent více než u bývalé herečky. 

Harry a Meghan opustili institut královské rodiny ještě za panování Alžběty II. Konkrétně se tak stalo v únoru 2021. Nyní žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států, mají syna Archieho a dceru Lilibet Dianu.

Témata: Princ Harry Meghan Markle Velká Británie