Harry a Meghan: Na růžích ustláno nemají ani v Německu! Padla drsná slova

Královská svatba: Princ Harry a Meghan Markle 3

Autor: Pavel Krejčí

11. září 2023 11:56

Poměrně netradičně se princem Harrym a jeho ženou Meghan zabývají v Německu, nikoliv ve Velké Británii či Spojených státech amerických. U našich západních sousedů totiž probíhají Invictus Games, hry zraněných válečných veteránů, jichž je mladší syn současného britského krále patronem. Ani v Německu nemají na růžích ustláno. 

Invictus Games se konají od 9. do 16. září v Düsseldorfu v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Podle webu Hollywood Reporter se v průběhu programu očekává osobní účast prince Harryho i jeho ženy. Proto se jejich osudy zabývají také německá média.

"Myslím, že Harry a Meghan za poslední rok ztratili neuvěřitelné množství své magie," konstatovala odbornice na královskou rodinu Julia Melchior pro ZDF. Podle ní nastal čas, aby svět přestal mladšího syna Karla III. vnímat jako černou ovci britské monarchie, ale měl by ho začít považovat za celebritu. 

Expertka poznamenala, že pro vévodu a vévodkyni ze Sussexu má málokdo ve Velké Británii hezká slova. Zájem o dvojici upadá. "Sága o Harrym a Meghan je u konce," poznamenala. 

Melchior podotkla, že prince by mělo především mrzet, že nemohl dál spojit svůj život s armádou, v jejíž řadách byl opakovaně na misích v Afghánistánu. "To byla přesně jeho věc. Jasné struktury, kamarádství, ale také fyzický aspekt. To vše mu vyhovovalo, není intelektuál," dodala.

Harry a Meghan opustili institut královské rodiny ještě za panování Alžběty II. Konkrétně se tak stalo v únoru 2021. Nyní žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států, mají syna Archieho a dceru Lilibet Dianu. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle Německo