Harry a Meghan očima nejmladších Američanů: Jak vnímají pár v zemi, kde teď žijí?

Vévodkyně Meghan a princ Harry 4

Autor: Jan Hrabě

27. září 2023 11:33

Harry a Meghan se po odchodu z britské královské rodiny usadili v rodné zemi bývalé herečky, tedy ve Spojených státech amerických. Jak se ukazuje, mnozí Američané, včetně těch nejmladších, je přijali za své. Potvrdilo to i setkání amerických školáků s hvězdným párem během nedávných Invictus Games. 

Americká armáda v pondělí informovala, že v září vzala pět školáků na hry Invictus Games, jejichž patronem je princ Harry. Jak on sám prozradil v pořadu Heart of Invictus, který vznikl pro streamovací platformu Netflix, sportovní akce pro trvale postižené válečné veterány byla jeho reakcí na šok z rozsahu konfliktu v Afghánistánu, kde byl hned dvakrát.

Letošní ročník proběhl od 9. do 16. září v Düsseldorfu v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Zúčastnili se ho i studenti z AFNorth International School. Hudebně nadaní žáci měli možnost vystoupit se secvičeným číslem, dalším školákům se poštěstilo setkat se s hvězdným párem. 

Čtěte také

"Vrcholem mého dne bylo setkání s princem Harrym a Meghan," svěřila se žákyně A’Zya Cowansová. "Nikdy jsem si nemyslela, že je potkám," dodala. 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu aktuálně žijí se synem Archiem a dcerou Lilibet Dianou na západním pobřeží Spojených států. Přestěhovali se tam poté, co ještě za panování Alžběty II. opustili institut královské rodiny. 

Britové od té doby nemají dvojici zrovna v oblibě. V nedávném průzkumu pro deník Daily Mail vyjádřily tři čtvrtiny lidí názor, že by dvojice neměla z britské státní kasy dostávat ani libru. Jen 15 procent respondentů by s tím naopak nemělo problém. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle USA