Harry a Meghan bez jediné libry ze státní kasy! Kde berou peníze?

Královská svatba: Princ Harry a Meghan Markle

Autor: Jan Hrabě

21. září 2023 19:50

Britové se nedávno jasně vyjádřili, že Harrymu a Meghan by nikdy nemělo být umožněno čerpat peníze ze státní kasy. Princ a jeho žena se nicméně v minulosti dostali ke značným finančním prostředkům. Mladší ze synů současného krále Karla III. například opakovaně dědil. 

Harry a Meghan opustili institut britské královské rodiny předloni, konkrétně v únoru 2021. Zároveň se rodiče syna Archieho a dcery Lilibet Diany odstěhovali z Velké Británie do Spojených států amerických, kde žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží.

V nedávném průzkumu pro deník Daily Mail vyjádřily tři čtvrtiny Britů názor, že by dvojice neměla z britské státní kasy dostávat ani libru. Jen 15 procent respondentů by s tím naopak nemělo problém. 

Nicméně tím ožilo téma financování života hvězdného páru. Jak známo, vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají lukrativní dohodu o spolupráci s globálně působící streamovací platformou Netflix. Britská BBC zároveň upozornila na úspory obou manželů z minulosti.

Princ obdržel část majetku tragicky zesnulé matky, který měl celkovou hodnotu 13 milionů liber. Princezna Diana zemřela v roce 1997 při dopravní nehodě ve francouzské Paříži. Její syn v rozhovoru s Oprah Winfreyovou přiznal, že z těchto prostředků financoval stěhování do zámoří. "Bez toho bychom nebyli schopni to udělat," svěřil se. 

Harry podle BBC dědil miliony liber i po smrti královny matky, která byla jeho prababičkou. Naopak není jasné, zdali mu připadlo něco i po loňském skonu královny Alžběty II. 

Britská veřejnoprávní stanice shrnula i výdělky jeho manželky Meghan. Během herecké kariéry si údajně vydělala 50 tisíc dolarů za každou z více než stovky epizod seriálu Suits. Blíže neurčené peníze mohly vynést i návrhy pro kanadskou módní značku. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle