Gérard Depardieu v Praze: Ve Francii čelí obviněním, u nás přichází na jiné myšlenky!

Gérard Depardieu

Autor: Pavel Krejčí

9. května 2024 16:50

Legendární francouzský herec Gérard Depardieu se na konci dubna dozvěděl, že bude muset před soud. Několik žen ho totiž obvinilo ze sexuálního napadení. Depardieu je pro mnohé krajany personou non grata v rodné Francii, proto není divu, že se v květnu vydal do ciziny. Kde se ukázal? 

Depardieu se ztratil z očí francouzské veřejnosti do Česka, informuje web topky.sk. Legenda kinematografie byla viděna například v jedné z pražských restaurací. K pohybu po městě chvílemi potřebovala invalidní vozík.

Slavného herce ubytovali v centru Prahy v podniku, který vlastní otec známé herečky Sary Sandevy, nynější partnerky Jakuba Prachaře. Dokonce i ona byla spatřena ve společnosti hvězdného hosta. 

Čtěte také

Depardieu momentálně nemá ve Francii na růžích ustláno. V březnu padlo trestní oznámení kvůli sexuálnímu útoku, k němuž mělo dojít v září 2021 během natáčení filmu Les volets verts. Herce obvinila scénografka, která tvrdí, že ji chytil za pas, břicho a prsa. Incident přerušila hercova ochranka. Po zbytek natáčení pak měl třiapadesátiletou ženu urážet. 

Druhé obvinění, které se nedávno řešilo na policii ve francouzské metropoli, se týká události z natáčení krátkého filmu Magicien et les Siamois před deseti lety. Tehdy čtyřiadvacetiletá asistentka si měla od herce vyslechnout explicitní sexuální návrhy, zároveň ji údajně osahával na intimních partií. 

Témata: Gérard Depardieu