Freddie Mercury dal před 32 lety vědět světu: Umírám!

Freddie Mercury v klipu These Are The Days Of Our Lives. 3

Autor: Pavel Krejčí

23. listopadu 2023 15:25 | Aktualizováno: 23. listopadu 2023 15:27

Miliony rockových fanoušků po celém světě zastihla na den přesně před 32 lety nejhorší možná zpráva o Freddiem Mercurym. Zpěvák kapely Queen oznámil, že umírá. Smrt nastala o pouhý den později. 

Freddie Mercury v neděli 24. listopadu 1991 frontman britské rockové kapely Queen naposledy vydechl. O pouhý den dříve, tedy v sobotu, se celý svět dozvěděl, že jej trápí zdravotní potíže, o čemž se v médiích ostatně spekulovalo již mnoho měsíců. Konkrétně šlo o nemoc AIDS.

Mercury, vlastním jménem Farrokh Bulsara, se nezvratnou diagnózu dozvěděl na jaře roku 1987. V posledních dnech svého života byl opravdu zesláblý. Jedno ze svědectví hovoří o tom, že jej při poslední prohlídce domu museli přenášet přes schody a podpírat při chůzi. 

Čtěte také

Slavný zpěvák byl sice homosexuálem, ale za lásku svého života považoval ženu, Mary Austinovou. Ta má být údajně jedinou osobou, která zná místo jeho posledního odpočinku. Tajemství si hodlá vzít s sebou do hrobu.

Právě jí Mercury odkázal většinu svého majetku včetně rezidence v londýnském Kensingtonu. Kromě řádného smutečního obřadu se po Freddieho smrti konala i oslava jeho života. Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness se odehrál v dubnu 1992 na původním stadionu v londýnském Wembley, kam dorazilo 72 tisíc fanoušků. Queen si tehdy pozvali hvězdné hosty jako Davida Bowieho nebo Eltona Johna, aby se ujali jeho partů. Byla to důstojná rozlučka se zpěvákem, na kterého lidé dodnes nezapomněli. 

Témata: Freddie Mercury skupina Queen