Co provedl Axl Rose před 34 lety? Zpěvák čelí obvinění ze sexuálního útoku!

Skupina Guns N' Roses

Autor: Pavel Krejčí

23. listopadu 2023 11:01

Bývalá modelka Sheila Kennedyová se obrátila na soud v New Yorku s obviněním vůči frontmanovi rockové kapely Guns N' Roses Axlu Roseovi. Kennedyová tvrdí, že ji Rose v roce 1989 sexuálně napadl za pomoci násilí. 

Kennedyová viní Rose z toho, že ji za pomoci násilí napadl v newyorském hotelovém pokoji tu noc, kdy se seznámili. Někdejší modelka uvádí, že zpěvák ji pozval do pokoje na party, kde se servírovaly kromě alkoholu i drogy. Tehdy šestadvacetiletá Američanka se během večírku odebrala do koupelny, kam vnikl rocker, natlačil ji ke zdi a políbil. 

"Kennedyová vnímala Rose jako atraktivního a setkání jí nevadilo. Byla nakloněná tomu se s ním vyspat, pokud se věci vyvinou," píše se v soudním dokumentu s obviněními podle deníku Guardian. Místnost následně opustila, když začal mít frontman slavné kapely pohlavní styk s jinou modelkou.

Po opuštění pokoje nicméně slyšela zvuky tříštícího se skla. Rose se následně objevil na chodbě, kde měl Kennedyovou srazit k zemi, zmocnit se jí a odtáhnout zpět. V pokoji hodil napadenou ženu podle její výpovědi na postel a svázal jí ruce za zády.

Podle dokumentu jej popadl sexuální amok. "Choval se k ní jako k majetku, který použil výhradně pro své sexuální potěšení. Kennedyová s tím nesouhlasila a cítila se přemožena," stojí v textu. 

Kennedyová se o údajném sexuálním útoku zmínila již v uplynulých letech v autobiografii a dokumentu. Tvrdí, že trpí symptomy posttraumatické stresové poruchy, které zásadně ovlivnily její kariéru. U soudu bude žádat odškodnění. 

Roseův obhájce Alan Gutman odmítl veškerá obvinění s tím, že k incidentu nikdy nedošlo. "Pan Rose je přesvědčen, že tento případ bude vyřešen v jeho prospěch," dodal právní zástupce. 

Témata: Skupina Guns N' Roses Axl Rose sexuální zneužívání USA