Felix Slováček si u některých lidí pořádně zavařil! Co provedl?

Felix Slováček 4

Autor: Pavel Krejčí

4. dubna 2024 10:28

Felix Slováček si v těchto dubnových dnech přinejmenším u některých lidí pořádně zavařil. Přijal totiž jisté ocenění, na čemž by nebylo nic zvláštního. Kritikům se ale nelíbí, od koho jej přijal. Kdo to tedy byl? 

Nešlo přitom zdaleka o první ocenění, které Slováček obdržel. Už za minulého režimu byl učiněn zasloužilým umělcem, od předchozího prezidenta Miloše Zemana dostal před více než deseti lety medaili Za zásluhy. 

Nyní však slavného hudebníka ocenila asociace rusistů, která ocenila jeho podíl na vynikající kulturní spolupráci mezi oběma zeměmi. "Nespojujte to nijak s politikou, to s tím absolutně nemá nic společného. Já si toho vážím, je to pro mě pocta," reagoval saxofonista pro CNN Prima News. 

Čtěte také

Navzdory jeho slovům je jasné, že lidé budou Slováčkovi vyčítat, že si ocenění převzal ve chvíli, kdy Rusko už přes dva roky páchá agresi vůči sousední Ukrajině. 

Česká asociace rusistů vznikla v polovině 70. let minulého století a sdružuje učitele ruského jazyka a literatury, překladatele, vědecké a kulturní pracovníky, umělce a studenty. Stejným oceněním jako Slováčka poctila v minulosti například zpěváky Karla Gotta či Evu Pilarovou. 

Témata: Felix Slováček