Farářka Kopecká promluvila o reakcích na coming out: Nesmírně si toho vážím!

Martina Viktorie Kopecká

Autor: Pavel Krejčí

4. října 2023 9:56

Září přineslo jedno velmi nečekané oznámení z církevních kruhů. Farářka Martina Viktorie Kopecká, kterou proslavila účast v taneční show StarDance, vystoupila s tzv. coming outem. Přiznala tedy, že žije se ženou. Nyní poprvé promluvila o reakcích. 

Kopecké vyšla nová kniha Zpověď farářky. Sama si dobře uvědomovala, která témata budou nejčastěji citována. "Určitě půjde o ta, v nichž přiznávám, že žiju se ženou," přiznala v rozhovoru pro novinky.cz. 

Duchovní nyní prozradila, že reakce jsou vesměs dobré. "Pořád můžu sloužit v kostele církve československé husitské, navíc ještě s velkou podporou svých kolegů. Nesmírně si toho vážím," svěřila se pro server super.cz. 

Čtěte také

Farářka podotkla, že ji nemrzí, že se mluví hlavně o coming outu. "Protože je to radostné sdělení. Jsem ráda, že to můžu sdílet," vysvětlila Kopecká, která se podle svých slov nevěnuje reakcím na internetu. "Pozornost věnuji tomu, když mi někdo napíše mail, esemesku nebo dopis," dodala.

Ovšem i na sociálních sítích se objevily povzbuzující vzkazy, například od známých osobností. Kopeckou podpořili například někdejší prezidentská kandidátka Danuše Nerudová nebo moderátor Honza Musil. 

Témata: Martina Viktorie Kopecká