Farářka Kopecká po coming outu: Podpořili jí Nerudová, Maršálek či Musil!

Martina Viktorie Kopecká

Autor: Pavel Krejčí

27. září 2023 12:45

Nejen církevní kruhy zaskočila v tomto týdnu farářka Martina Viktorie Kopecká, když přiznala, že žije se ženou. Dalo se čekat, že přijdou i nějaké odsudky, avšak sympatickou duchovní zároveň podpořily mnohé známé osobnosti. 

Kopecké vychází nová kniha Zpověď farářky. Anotace slibuje čtenářům nebývale otevřenou zpověď, v níž dává nahlédnout do svého vnitřního světa. Úvahy v knize doplňují rozhovory, v nichž respondentka poprvé promlouvá o nečekaných tématech. Jaká to jsou, už jste nepochybně zaznamenali...

Farářka si uvědomuje, která témata budou nejčastěji citována. "Určitě půjde o ta, v nichž přiznávám, že žiju se ženou," přiznala v rozhovoru pro novinky.cz. Připouští si dokonce i možnost, že coming out může znemožnit její pokračování ve službě.

Čtěte také

Nicméně prvotní reakce známých osobností jsou plné podpory. "Martina Viktorie Kopecká nám ukazuje, že síla pravdy a lásky překonává všechny bariéry. Její coming out v konzervativním církevním prostředí je inspirací. Přeji Vám a Vaší milované partnerce jen to nejlepší," napsala prezidentská kandidátka Danuše Nerudová na sociální síti X. 

"Láska nemá hranice," reagoval pekař a cukrář Josef Maršálek, který navazuje na farářku v jedné věci, a tou je účast ve StarDance. "Otevřenost osvobozuje. Vy jste ji dokázala v mnohém povýšit," dodal populární moderátor Honza Musil. 

Témata: Martina Viktorie Kopecká Josef Maršálek Danuše Nerudová