Drsný český šoubyznys? Útok na Karla Gotta zaskočil i Slováky!

Karel Gott 3

Autor: Pavel Krejčí

19. června 2024 18:47

Někdy se to tak zdá, že Karel Gott je v Česku nedotknutelný. Není to tak docela pravda, což k údivu slovenských pozorovatelů předvedl Petr Janda. Co řekl na adresu našeho nejslavnějšího zpěváka? 

Slovenské periodikum Nový Čas zaujala slova frontmana legendární kapely Olympic Petra Jandy, který přiznal, že v případě Gotta má smíšené pocity. "On se zaprodal slávě, úplně zásadně. Jediná jeho touha byla být slavný. Tomu podřídil celý život," řekl slavný hudebník pro Blesk. 

Naši východní sousedi po těchto slovech dospěli k jasnému závěru. "Na maestra Karla Gotta nevzpomínají všichni zpěváci jen v dobrém. Ale i o tom je český šoubyznys," napsali novináři ze Slovenska. "U sousedů se zdá, že je svět celebrit o něco drsnější, než jsme zvyklí u nás," dodali. 

Čtěte také

Janda nešetřil kolegu ani ohledně jeho manželství se ženou Ivanou. "Ženil se tak pozdě, aby nepřišel o přízeň fanynek," vyjádřil kytarista svůj názor. 

Zároveň ale přiznal, že Gott měl nesporné umělecké kvality. "Byl to fenomén, který se asi sto let nenarodí. Měl skvělý hlas a byl pracovitý," dodal Janda. 

Témata: Karel Gott Petr Janda