Dilema uvnitř monarchie: Princezna Kate, anebo král Karel III.? Princ William má jasno!

Princ William a vévodkyně Kate

Autor: Pavel Krejčí

8. května 2024 17:07

Velké dilema musí momentálně řešit princ William. Královskou rodinu totiž letos poznamenaly zdravotní potíže jeho otce Karla III. a jeho manželky Kate. Oběma byl diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Podle zdrojů z okolí monarchie má následník trůnu v hlavě jasně dané, který z nemocných členů rodiny si zaslouží větší porci jeho času. 

"Ať jste princ anebo chuďas, nikdo vám nebude přát, aby se váš otec a vaše žena najednou léčili s rakovinou," konstatoval zdroj magazínu People. Princ William se nedávno vrátil k povinnostem člena královské rodiny, nicméně v myšlenkách je nepochybně neustále se svými nemocnými blízkými.

"Pro Williama je ze všeho nejdůležitější pohoda Kate," řekla kronikářka královské rodiny Ingrid Sewardová. "Má pro něj přednost, aby dostala všechen čas a podporu, dokud jí nebude lépe," dodal zdroj blízký členům monarchie. 

Čtěte také

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Témata: Princ William Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie