Český lev: Milena Steinmasslová promluvila o důvodech nečekaného úspěchu!

Český lev

Autor: Pavel Krejčí

11. března 2024 9:02

O víkendu se rozdávaly nejprestižnější tuzemské filmové ceny. Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli si ze slavnostního večera odnesla Milena Steinmasslová. Jak svůj triumf komentovala? 

Steinmasslová za několik dní oslaví 69. narozeniny, možná už tedy ani nečekala, že ještě někdy získá Českého lva. Akademici ocenili její ztvárnění matky, jejíž syn je postižen afázií, ve filmu Němá tajemství.  

Pražská rodačka nebyla jedinou starší herečkou, která vyhrála cenu. Stejně stará Simona Peková si odnesla sošku pro nejlepší herečku v hlavní roli za snímek Přišla v noci. 

Čtěte také

Jak si prvně jmenovaná vysvětluje, že se jí a jejím vrstevnicím tentokráte tak zadařilo? "Myslím, že vznikly scénáře, jejichž příběh potřeboval, aby tam byla i jiná generace než mladá a střední. Řekla si o to tedy sama témata," poznamenala pro novinky.cz. 

"Z divadla vím, že se mění počet rolí pro tu nebo onu věkovou skupinu. A vím, že čím jsou herci starší, tím je pro ně míň rolí, ale jsou kvalitnější," dodala Steinmasslová. 

Témata: Český lev Milena Steinmasslová