Anna Slováčková otevřeně: Za čím si stojí zuby nehty? Je to šíleně důležité!

Anna Slováčková 5

Autor: Pavel Krejčí

20. června 2024 8:26

Anna Slováčková od podzimu opět bojuje s rakovinou, přičemž je velice sdílná na sociálních sítích. S příznivci tam vede zajímavé debaty a nedělá jí problém mluvit ani o tom, co by mnozí považovali za citlivá témata. 

Slováčková se nedávno ptala fanoušků, zdali by je něco zajímalo k léčbě vážné nemoci, se kterou se potýká už podruhé. Opakovaly se přitom dotazy na to, jestli využívá psychologickou pomoc. 

Dcera slavných rodičů se přiznala, že zastává názor, že by k psychologovi měli chodit úplně všichni. "Bez ohledu na to, jestli mají nějakou vážnou nemoc, nebo řeší zničehonic nějaké jiné starosti. Prostě duševní hygiena je šíleně důležitá a za tím si budu stát zuby nehty," napsala na instagramu. 

Čtěte také

Podle herečky a zpěvačky se přitom často stává, že to člověk po pár sezeních vzdá. "Důvodů je více, ale nejčastěji si všímám argumentů jako: nepomohlo mi to/s terapeutem jsme si nerozuměli/je to moc drahý… no… myslím si, že člověk nemůže po pár sezení vznést rozsudek typu 'nepomáhá mi to'," konstatovala.

"Vemte si, jak dlouho třeba nějaký problém v sobě řešíte. Ani psychologové nemají kouzelný proutek, aby vás zbavili trápení během prvních pár hodin. Je to prostě běh na dlouhou trať a záleží taky na vás, jak moc na sobě chcete pracovat," pokračovala.

Slováčková podotkla, že narazila i na pár terapeutů, se kterými to pro ni nebylo ono. "A víte co? Nic vás u nich přeci nedrží. Můžete zkusit někoho jiného a s tím už si třeba sednete víc," dodala.

Témata: Anna Slováčková