Alain Delon v hledáčku policie: Domovní prohlídka odhalila nelegální arzenál zbraní!

Alain Delon

Autor: Pavel Krejčí

27. února 2024 21:51

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

Domovní prohlídku u Delona provedla policie minulý týden na základě informací od úředníka, který je pověřen právní ochranou osmaosmdesátiletého herce. Právě ten u legendy francouzské kinematografie našel střelnou zbraň. 

Soud už v lednu určil zákonného zástupce, který má za úkol pomáhat Delonovi s rozhodováním o zdravotní péči. Informovala o tom francouzská média. Delon požádal o soudní ochranu společně se synem kvůli rodinnému sporu o to, kdo o něj bude pečovat. 

Čtěte také

Justice tehdy vyhověla žádosti o soudní ochranu, která neumožní dané osobě činit bez zmocněnce velká rozhodnutí. U Delona má jít o pomoc s výběrem léků či zdravotní péče. 

Legendární Delon prodělal před čtyřmi lety kardiovaskulární příhodu s lehkým krvácením do mozku. Zdravotní stav ikony se od té doby jen zhoršuje. Podle posledních zpráv francouzských médií, která se odkazují na jeho blízké, má velké potíže s mluvením a je velice unaven. Loni se dokonce objevila informace, že měl lékaři říct, že chce zemřít. 

Delon má za sebou desítky let v kinematografii. Nejvíce ho proslavily filmy Gepard, Dva muži ve městě či Borsalino. Před pěti lety dostal na filmovém festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Témata: Alain Delon Policie Francie Francie soudy