Chlípník Gérard Depardieu je opět vyšetřován: Další sexuální žaloba!

Francouzský herec Gérard Depardieu

Autor: Pavel Krejčí

26. února 2024 16:30

Legendární Gérard Depardieu čelí dalšímu trestnímu oznámení kvůli údajnému sexuálnímu napadení, obtěžování a sexistickým urážkám. Tentokrát ho na slavného herce podala třiapadesátiletá scénografka. 

Trestní oznámení bylo podáno na pařížskou prokuraturu, uvedl web topky.sk. Poškozená žena se jmenuje Amelie, herce viní ze sexuálního napadení během natáčení filmu Les volets verts režiséra Jeana Beckera v září 2021 ve francouzské metropoli Paříži. 

Podle francouzských médií měl mít Depardieu k údajné oběti mnoho urážlivých poznámek, zároveň ji měl ohmatávat po těle, ačkoliv si to nepřála. Zasáhnout prý dokonce musela jeho vlastní ochranka. 

Depardieu už čelí dřívějším žalobám kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání, které na něj podala více než desítka žen. Od roku 2020 se vyšetřuje znásilnění, z něhož jej obvinila herečka Charlotte Arnouldová. Od poloviny září pak běží další případ. 

Média v říjnu zveřejnila dopis, v němž se slavný herec označuje za oběť mediálního lynče. V prosinci se jej dokonce zastal i francouzský prezident Emmanuel Macron, když uvedl, že je na něj země hrdá. 

Témata: Gérard Depardieu