Eliška a Damián očima diváků: Čekali propadák, ale... Slova o rychlokvašce! Jak obstála Smetana?

Emma Smetana vyfotila plakát k seriálu.

Autor: Pavel Krejčí

3. září 2023 10:00

Nastal čas televizních premiér, vždyť už zítra půjdou děti do školy. Prima tak v sobotu poprvé nasadila očekávaný seriál Eliška a Damián, v němž Emma Smetana představuje své herecké umění. Nejen její výkon zhodnotili diváci hned po úvodním dílu na sociálních sítích. 

Pro kontext: podle tvůrců jde o romantický pohádkový příběh, v němž hlavní postava Elišky (Emma Smetana) žije v současnosti, zatímco Damián (Robert Urban) sice pochází z roku 1758, ale díky elixíru začíná cestovat časem, takže potká Elišku. "A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu," láká Prima diváky.

Mnozí z nich už ovšem vyjádřili svůj názor, přičemž se najdou i pochvalné recenze. Například tato následující: "Myslela jsem, že to bude propadák, ale seriál mě mile překvapil." Někdo kvituje oživení po všech kriminálkách a nekonečných seriálech. 

Čtěte také

Nicméně se na sociálních sítích probudili k životu i kritici Elišky a Damiána. "Nic moc. Takové neslané nemastné. Vůbec vás to nevtahuje do děje," napsal jeden takový. "Čekala jsem od toho víc. Velké zklamání, moc mě to nenadchlo," konstatovala další.

Jeden z komentářů se pak otřel i o obsazení v čele s Emmou Smetana. "Možná dobrý nápad, ale provedení se nepovedlo ani trošku. Výkony herců jak z domácího videa. Chybí tomu jiskra a předání té atmosféry divákům. Za mě tedy ani trochu ne. Je to velká rychlokvaška!" stojí v něm.

Témata: Eliška a Damián (seriál) TV Prima Emma Smetana Robert Urban