Češi mají jasno. Poradili Kazmovi, co by měl udělat s 22 miliony!

Kazma ve svém novém filmu... 9

Autor: Libor Frýdl

24. září 2023 18:04

Čas na vyřešení šifry se krátí. Onemanshow: The Game, hra, která navazuje na snímek Onemanshow: The Movie, bude už zanedlouho ukončena, a jen otázkou několika málo hodin, jestli se najde někdo, komu se podaří otevřít trezor s 22 miliony korun. Pokud ne, co by se s takovými penězi mělo dít poté? Češi v tom mají jasno.

Onemanshow: The Movie měl být film s přesahem do reality. Alespoň tak ho Kazma prezentoval. Realita, která na film navazuje, se ale blíží ke konci. Jeden milion dolarů, který je v trezoru na pražském Výstavišti, bude už za pár dní nedostupný.

Kazmův film sice viděly statisíce lidí, nikdo se ale zatím nedokázal zorientovat v nápovědách natolik, by šifru, kterou se trezor s milionem dolarů odemyká, rozlousknul. Terminálem trezoru prošlo sice už více než 100 tisíc karet, ani jedna ale zatím nebyla ona žolíková.

K sehnání všech indicií je potřeba vidět film opakovaně, navíc je třeba vnímat všechny reklamní spolupráce, které na to Kazma navázal. A na to má trpělivost zřejmě jen málokdo. Možná i proto se Kazma rozhodl na svém Instagramu postupně zveřejňovat místa, kde se indicie nacházejí.

Zřejmě tak stále doufá, že se najde někdo, kdo trezor otevře. Pravděpodobně proto, aby s takovou situací pak mohl Kazma dále pracovat. Ostatně podmínky celé soutěže tomu nasvědčují. Zároveň ale známý moderátor a bavič jasně ohraničil čas, do kdy je třeba trezor otevřít. A sice do zítřka.

Otázkou ale zůstává, co se s penězi stane, pokud se to nepovede. Češi v tom však mají jasno. Sociální sítě se plní žádostmi, aby Kazma věnoval všech 22 milionů na konto malého Martínka, o jehož osudu už stars24.cz informoval.

Čtěte také

Dvouletý chlapec trpí AADC syndromem, na který existuje léčba, ta ale stojí sto milion korun. Rodina proto založila sbírku, na kterou přispěla řada celebrit. Na případ malého Martinka upozornila jako první herečka a influencerka Nikol Leitgeb a mezi celebritami tím rozpoutala vlnu obrovské solidarity.

Pomoci se snaží například Leoš Mareš, Mirai Navrátil, Jiří Mádl, Tomáš Klus, Barbora Strýcová, Martina Pártlová a celá řada dalších. Na konto tak přispělo už více než 50 tisíc lidí, a číslo dál roste. Zpěvám Marek Ztracený chlapci dokonce složil písničku.  

Syndrom AADC (Aromatic L-Amino Acid Decarboxylase) je vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje metabolismus a funkci neurotransmiterů v mozku. Konkrétně se jedná o enzymatický deficit spojený s degradací a syntézou některých neurotransmiterů, jako jsou dopamin, serotonin a norepinefrin.

Důležitý je čas, pro děti s takto vážnou formou je jedinou možností co nejvčasnější podání, v opačném případě takto nemocné děti umírají mezi 5. až 7. rokem života. A také peníze. Cenová kalkulace na genovou terapii lékem UPSTAZA z července 2023 je na 4 230 200 EUR (v přepočtu cca 100 milionů korun).

Zatím se vybralo 26 milionů korun, což je úctyhodná částka, na nutné výdaje ale nestačí. S nápadem, jak rozpočtu výrazně přilepit, ale přišla bývalá Miss České republiky Lucie Šlégrová. Ta totiž vyzvala Kamila Bartoška alias Kazmu, aby na konto přispěl také, a prohlásila, že pokud Kazma věnuje peníze na pomoc Martínkovi, osobně mu přijde "vyšůrovat celej byt i okna mu umeju, boty naleštím, hajzlík vyštětkuju... a Jirka mu uvaří svíčkovou."

S podobným nápadem se na Instagramu na Kazmu obrací řada dalších lidí. "Co takhle ty peníze co jen tak ladem stojej na výstavišti využít opravdu smysluplně a dát je tam, kde je třeba..." napsala jedna z fanynek Nikol Leitgeb. "Doufám, že víš co udělat s prachama z trezoru když to nikdo neuhádne," označila Kazmu další.

"Já myslím, že tady je obrovský důvodu ukončit vaši soutěž a těch 22 milionů poslat tam, kde je to opravdu potřeba. Co myslíte?" ptá se Kazmy další sledující. "Těch 22 milionů jsou potřeba právě tady," uvedla na Kazmův účet další. Sám Kazma se ale k tomuto návrhu zatím nevyjádřil.

Témata: Kamil Bartošek alias Kazma film ONEMANSHOW: The Movie děti