Distribuce vakcín po České republice bývá často předmětem sporů mezi politiky na vládní a krajské úrovni. Dnes se dostali do křížku pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a premiér Andrej Babiš (ANO).

Primátor Hřib uvedl, že apeloval na premiéra, aby něco udělal s 28 tisíci dávek vakcíny Pfizer, která je v pražských státních nemocnicích. "My nemáme na distribuci Pfizeru vliv, řídíme jen rozdělování Moderny a Astra Zenecy," vysvětlil, že u dvou dalších schválených vakcín tento problém nehrozí.

Jenže premiér Babiš reagoval, když Hřiba na twitteru obvinil ze lži. Vakcíny podle něj dorazily teprve dnes ráno, část z nich je navíc rezervou pro celou zemi.

Předseda vlády si zároveň neodpustil kritiku zástupců hlavního města. "Zároveň by se váš koordinátor mohl začít konečně bavit s pražskými nemocnicemi, které ignoruje," vzkázal. 

Jenže primátor se nedal, na kritice kolem rozvozu vakcín Pfizer si trvá. "Včera jich měly státní nemocnice ve skladech 15 tisíc, a to je den před plánovaným závozem nepřijatelné," konstatoval. 

Témata:

očkování | Zdeněk Hřib | Andrej Babiš | stars24.cz

Vstoupit do diskuse