Původně se mluvilo o tom, že počátkem listopadu se část dětí vrátí do školních lavic. Zdá se však být zřejmé, že to vzhledem k vývoji epidemie v Česku nebude možné. Potvrdil to už i jeden z členů vlády.

Mnoho rodičů jistě sedělo do pondělních večerních hodin u televizních obrazovek a čekalo na výsledky jednání vlády. Informace o tom, zdali se alespoň některé děti vrátí příští týden do škol, jak bylo dříve avizováno, se ale nedočkali.

„Na včerejší vládě jsem opakovaně vyzval ministra Prymulu, ať své epidemiologické rozhodnutí o (ne)návratu 1. stupně ZŠ oznámí nejpozději v útery večer (po aktualizaci dat o vývoji epidemie k 18:00). Situace není dobrá, není na co čekat, školy, rodiče i děti potřebují vědět, jak to bude,“ uvedl dnes na twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Jaká odpověď na palčivou otázku nakonec přijde, naznačil na stejné sociální síti již včera večer vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). „Ano, situace je špatná a školy budou ještě několik týdnů zavřené,“ napsal ministr vnitra.

O školách v pondělí řeč nebyla, vláda pouze zpřísnila opatření proti šíření koronaviru. Od středy se zavádí noční zákaz vycházení, obchody budou otevřené jen od pondělí do soboty a po omezenou otevírací dobu.

Témata:

škola | děti | Robert Plaga | Hamáček, Jan | Prymula, Roman (epidemiolog) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse