Počet aktivních případů onemocnění covid-19 v České republice již v uplynulých dnech překročili hranici sta tisíc. Za poslední čtyři měsíce se tak mnohonásobně zvýšil. Kolik infekcí úřady evidovaly v červnu?

Vývoj koronavirové epidemie v Česku znepokojuje politiky, experty i řadu obyčejných občanů. Za pondělí přibylo přes 8000 nově prokázaných případů onemocnění covid-19, což je o téměř 3800 případů více než ve stejný den předchozího týdne.

Na tematickém webu ministerstva zdravotnictví se může každý podívat, jak se v čase vyvíjel počet aktuálně infikovaných osob. Jen ze samotné křivky je patrné, že situace se vyhrotila především od přelomu srpna a září.

Z dat, která dává resort k dispozici, lze vyčíst, že 19. června bylo aktivních případů jen lehce přes 1500. Situace nebyla o moc dramatičtější ani o měsíc později, kdy úřady evidovaly 2280 potvrzených infekcí.

19. srpna už to však bylo přes 4250 prokázaných nákaz koronavirem, v následujících týdnech začala epidemie nabírat na obrátkách. 19. září bylo přes 19 tisíc aktivních případů covidu-19. Ke včerejšímu dni jich pak bylo již více než 105 tisíc.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | ministerstvo zdravotnictví | stars24.cz

Vstoupit do diskuse