Ministerstvo zdravotnictví se rozhodla poskytnout další zajímavá data týkající se vývoje koronavirové epidemie v Česku. Vznikly tak první mapy, které ukazují, jak se nákaza šíří v jednotlivých obcích.

V sobotu přibylo v České republice 8713 potvrzených případů koronaviru. Jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se obvykle méně testuje, a celkově čtvrtý nejvyšší počet za jediný den od začátku epidemie.

Nejrychleji se nyní nemoc šíří v okrese Plzeň-sever a na Zlínsku, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno 721 nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel. Následuje Uherskohradišťsko s téměř 700 nakaženými, Plzeň-město s 696 a Příbramsko s 691 nakaženými na 100.000 obyvatel za poslední týden. Pod 200 má tento údaj aktuálně jen Mostecko.

Zatímco na specializovaném koronavirovém webu ministerstva zdravotnictví najdete mapu, která přináší přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle jednotlivých okresů, v tomto týdnu už se objevily i detailnější mapy.

Lidé se nyní mohou dozvědět, jak se koronavirus šíří přímo v jejich obci. Aktuální mapa je k dispozici např. na webu Seznam Zprávy či na serveru Novinky.cz. 

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | ministerstvo zdravotnictví | stars24.cz

Vstoupit do diskuse