Zoo Praha se ochladila: Zvířata se rochnila v deseti tunách ledu

ZOO Praha

Autor: Zdeněk Tuhý

10. července 2024 20:09

Poslední dny jsou velmi horké, a proto se pražská zoo rozhodla zpříjemnit a ochladit pobyt nejen návštěvníkům, ale i zvířatům. Ošetřovatelé připravili pro vybraná zvířata ledové osvěžení v jejich výbězích a voliérách.
 

Nejchladnějším místem v České republice byla středa 10. července. Zoo Praha si totiž pro návštěvníky a zvířata připravila překvapení v podobě 10 tun ledu. „Tato nebývalá akce se bude opakovat i během dalších prázdninových dnů, na které bude předpovězeno horké počasí,” sdělila Zoo Praha ve svém prohlášení. 

Ledové osvěžení dostali lední medvědi, papoušci nestoři kea, vydry severoamerické, takini indičtí, zubři a sloni indičtí. 

Ze všech zvířat měli z ledu největší radost lední medvědi, kteří se v hromadách ledu doslova rochnili. Zoo tuto akci poprvé zkusila minulý rok a letos se ji rozhodla zopakovat. „Naším kritériem je předpověď 30 stupňů nebo víc a v tu chvíli se tady, v Zoo Praha, odehrává tahle akce,“ sdělil pro Blesk ředitel zoo Zoo Praha Miroslav Bobek. 

Kromě zvířat se dočkali ledového ochlazení také návštěvníci, a to konkrétně v areálu Dětské zoo a také u sochy Radegasta poblíž výběhu vlků eurasijských. 

Témata: ZOO Praha