Zimní počasí se připomene nejviditelněji, jak to dokáže. Večer začne sněžit

Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto

Autor: Jan Hrabě

27. listopadu 2023 13:26

Až 15 centimetrů nového sněhu může do úterního večera spadnout v Česku, upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v nejnovější výstraze. Platit začne dnes večer a definitivně skončí až v úterý v 18:00. 

Meteorologové očekávají, že v noci na úterý se vytvoří nová sněhová pokrývka o velikosti dvou až deseti centimetrů. Na horách může místy spadnout i 15 centimetrů nového sněhu. V nižších polohách bude padat mokrý sníh nebo sníh s deštěm. 

Výstraha začne nejprve platit v pondělí v 19 hodin pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Královéhradecký kraj a také části Jihočeského, Pardubického, Jihomoravského a Olomouckého kraje a Vysočiny. V těchto oblastech bude vydatně sněžit do úterního rána.

Až od dnešní 21. hodiny pak platí varování pro Moravskoslezský kraj a okresy Králíky v Pardubickém, Hranice, Jeseník, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Šternberk, Šumperk, Uničov a Zábřeh v Olomouckém a Bystřice pod Hostýnem, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vizovice a Vsetín ve Zlínském kraji. Tato výstraha skončí zítra v 18:00. 

Témata: Počasí Zima ČHMÚ