Zeman zůstává v nemocnici, lékaři zvažují další postup. Mají plán na pátek

Miloš Zeman

Autor: Jan Hrabě

20. března 2024 19:48

Exprezident Miloš Zeman, který po operaci zůstává v pražské Fakultní nemocnici Motol, je při vědomí a ve stabilizovaném stavu. Uvedla to ve středu nemocnice, podle které Zeman zahájil rehabilitaci. Další informace hodlají lékaři zveřejnit v pátek. 

"Po částečném ústupu otoku se podařilo uzavřít jednu ze dvou fasciotomií, zbývající je intenzivně ošetřována. Délku hospitalizace zatím nelze predikovat, avšak pokud bude nastolený trend pokračovat, plánujeme překlad na interní kliniku ke konci tohoto týdne," uvedla mluvčí nemocnice Pavlína Danková.

Bývalý prezident se v úterý ozval prostřednictvím facebooku, kde poděkoval za přání brzkého uzdravení. "Rozhodl jsem se, že vaše přání splním, a že neodejdu z české politiky, ale že se budu snažit i nadále být s vámi, s vašimi starostmi a s vašimi potřebami, jako prostý český občan Miloš Zeman," stojí v příspěvku na sociální síti. 

Zeman byl minulý týden ve čtvrtek hospitalizován a následně operován kvůli nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Bývalý prezident ještě o dva dny dříve diskutoval ve speciálním vydání televizního pořadu Události, komentáře se svým předchůdcem ve funkci Václavem Klausem. 

Zeman měl dosud nejvážnější obtíže na podzim roku 2021 ještě ve funkci prezidenta republiky. Několik týdnů byl tehdy hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do domácího léčení byl nakonec propuštěn po 48 dnech. 

Prezidentem byl po dobu deseti let, ve funkci skončil 8. března 2023. Nahradil ho současný prezident Petr Pavel, který v loňské volbě porazil expremiéra Andreje Babiše.  

Témata: Miloš Zeman nemocnice Motol