Kvůli nálezu výbušniny nedaleko vánočních trhů v centru Postupimi dnes musel svůj stánek opustit i český obchodník.

V okamžiku, kdy ještě nebylo jasné, že podezřelý balíček je skutečně bomba, Čech v rozhovoru s listem Märkische Allgemeine zalitoval, že k evakuaci trhů došlo v pátek, kdy jsou největší tržby.

Český obchodník měl stánek na ulici Lindenstraße, která protíná ulici Brandenburger Strasse, jednu z hlavních v centru Postupimi. Čech tu prodával dřevené hračky.

V okamžiku, kdy policie po nálezu podezřelého balíčku nařídila evakuaci vánočních trhů, se podle listu Märkische Allgemeine český stánkař zlobil, že se to stalo právě v pátek, kdy jsou největší tržby. Je třeba ale počkat, dodal.

Později se potvrdilo, že balíček, který doručili do nedaleké lékárny, obsahoval skutečně improvizovanou výbušninu. Policejní pyrotechnici ji mezitím zneškodnili.

Za necelé tři týdny uplyne rok od atentátu v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí. Islamista Anis Amri si za terč svého útoku vybral právě vánoční trhy v západní části berlínského centra. Jednou z obětí útoku byla Češka Naďa Čižmárová.

Témata:

Bomba na vánočních trzích v Postupimi (1.12.2017) | Německo | Terorismus | vánoční trhy | Postupim (Postdam, Německo) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse