Tragická nehoda ruského letounu v Moskvě má ještě strašlivější okolnosti, než se předpokládalo. Podle všeho totiž minimálně někteří mrtví pasažéři mohli přežít, cestu jim však zatarasil muž, který si musel vzít zavazadlo.

Spekulovalo se o tom prakticky od začátku a potvrzovaly to i záběry katastrofy, které se objevily na sociálních sítích. Následující svědectví je však zdaleka nejhorší ze všech. Za smrt některých pasažérů letu z Moskvy do Murmansku, který havaroval a shořel na letišti Šeremetěvo, nejspíš může jediný člověk.

Jmenuje se Dimitrij Klebuškin a podle všech informací se právě on postavil ve chvíli největší paniky do uličky a zatarasil tak únikovou cestu těm, kteří v letadle seděli za ním. Důvod? Klebuškin se rozhodl, že si z letounu odnese zavazadlo, což přitom bezpečnostní předpisy v takových případech zakazují.

Podle informací serveru metro.co.uk přežili tragédii jen tři lidé, kteří seděli za bezohledným Rusem, zatímco on vyšel z letadla v naprostém pořádku. Při neštěstí zahynulo 41 ze 78 osob, lidé buď zaživa uhořeli, nebo se otrávili oxidem uhelnatým.

Už včera byl o přispění samotných pasažérů na smrti lidí přesvědčen letecký odborník Vadim Lukaševič. „Někteří z nás se chovají tak, že i v takové situaci jsou pro ně důležitější vlastní věci. Lidé včetně dvou dětí zemřeli, ale někdo si zachránil kufr," okomentoval chování přeživších expert pro ura.news. Mnozí však poukazovali na to, že k tomu dochází kvůli panice.

Samotný Klebuškin se ke svému podílu na tragédii nechce vyjadřovat, mluvit bude pouze s vyšetřovateli neštěstí. Ještě před tím, než byl z čehokoliv obviněn, si však postěžoval na nekompetentní a neprofesionální palubní personál. Podle svědků je to následek toho, že mu odmítli nahradit peněžní ztrátu za věci, které si v letadle nechal.

Témata:

Letecké nehody | letectví | Rusko | Dimitrij Klebuškin | stars24.cz

Vstoupit do diskuse