Berlusconi musel na operaci! Mohlo mu "explodovat" břicho

Silvio Berlusconi

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

1. května 2019 11:21 | Aktualizováno: 1. května 2019 12:14

Bývalý italský premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi v úterý podstoupil laparoskopickou operaci kvůli neprůchodnosti střeva. Dnes o tom informovala agentura AP, podle které se tak vznášejí otazníky nad Berlusconiho kampaní před volbami do Evropského parlamentu.

Kancelář Berlusconiho, který se do politiky vrátil po několikaletém zákazu výkonu veřejných funkcí, uvedla, že se operace zdařila a že 82letý politik bude v nadcházejících dnech z nemocnice propuštěn. Berlusconi v pondělí večer začal pociťovat bolest břicha a při vyšetření se ukázalo, že v tenkém střevě má malou překážku. Ta vznikla následkem operace žlučníku před čtyřiceti lety.

Berlusconi, který byl třikrát italským premiérem, v minulosti trpěl také problémy se srdcem, před několika lety podstoupil operaci na srdeční chlopni. Tvrdí, že i přes svůj věk chce za svoji stranu Vzhůru, Itálie (FI) kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu (EP), naplánovaných na tento měsíc.

Berlusconi zveřejnil úryvky ze svého projevu, s nímž měl původně vystoupit v úterý. V něm zkritizoval izolacionistické tendence současné italské vlády, kterou tvoří protiimigrační Liga a protestní Hnutí pěti hvězd. Varoval, že Itálie nemůže čelit migraci z Afriky, "čínským imperialistickým projektům" a islámskému fundamentalismu bez evropské podpory.

Agentura AP uvádí, že Berlusconiho strana Vzhůru, Itálie v průzkumech zaostává za Ligou, Hnutím pěti hvězd a opoziční Demokratickou stranou.

Témata: Silvio Berlusconi Itálie