Při útoku na synagogu v kalifornském městě Poway poblíž San Diega dnes zabil střelec nejméně jednoho člověka. Televizi CNN to řekl starosta města Steve Vaus. Podle úřadů je obětí žena, která podlehla svým zraněním, informovala agentura AP. Místní policie předtím sdělila, že bylo zraněno několik lidí včetně dětí. Devatenáctiletý muž podezřelý ze spáchání útoku byl zadržen. Podle médií zřejmě jednal na vlastní pěst. Podle Vause šlo o "zločin z nenávisti".

Starosta předpokládá, že střelec útočil cíleně na synagogu. "Slyšel jsem, že to byl rozhodně někdo s nenávistí v srdci, s nenávistí k naší židovské komunitě," řekl Vaus.

Místní televize KGTV 10 News informovala, že v synagoze ve městě Poway severně od San Diega se začalo střílet během oslavy židovského náboženského svátku. Nejméně tři další zranění byli převezeni do nemocnice. Ta potvrdila, že jsou v její péči, ale stav zraněných je nejasný. Televize uvedla, že mezi zraněnými je i rabín, který vedl bohoslužbu v synagoze ortodoxního hnutí Chabad.

Incident se stal v poslední den pesachu, židovských Velikonoc. Oslavy začaly dopoledne místního času a měly vyvrcholit večer. Policie byla přivolána krátce před polednem.

Šéf policie v San Diegu David Nisleit řekl, že jeho lidé posílí hlídky u míst, kde se shromažďují věřící.

Dnešní incident se odehrál přesně půl roku poté, co střelec křičící "Všcichni židé musí zemřít" vtrhl do synagogy v Pittsburghu a zabil 11 věřících a dalších šest zranil, včetně čtyř policistů. Poté byl zadržen. Šlo o nejkrvavější protižidovský útok v dějinách USA.

Loading...

Témata:

střelba v synagoze u San Diega (27. 4. 2019) | USA | Střelba v USA | stars24.cz

Vstoupit do diskuse