Dva maskovaní muži dnes na západoněmeckém letišti Kolín nad Rýnem/Bonn přepadli transport peněz a jednoho člena ostrahy výstřelem do stehna vážně zranili. Tento muž je po operaci a je už mimo ohrožení života. Pachatelé uprchli z letiště s kufrem v černém autě, které později zapálili. Zda se jim podařilo ukořistit peníze, policie nechtěla sdělit, informovala agentura DPA .

Policisté zahájili po pachatelích rozsáhlou pátrací akci, do které nasadili i vrtulník. List Rheinische Post zveřejnil na svém webu video z útěku lupičů, které policie označila za autentické. Na záběrech jsou vidět dva muži, jak nakládají kufr do černého audi, jímž pak s otevřeným zavazadlovým prostorem odjíždějí.

Vůz pak na dálnici v kolínské městské části Porz zapálili a opustili. Ve vyhořelém vraku se našla automatická puška kalašnikov, kterou mohl být postřelen člen ostrahy. Podle sdělení policie jeden útočník mluvil spisovnou němčinou, zatímco druhý mlčel.

"Dnes ráno, zhruba ve čtvrt na deset, tady maskovaní a ozbrojení muži přepadli transport peněz," informoval z místa policejní mluvčí Wolfgang Baldes.

"Dva pracovníci této firmy byli pravděpodobně mimo vozidlo. Padly i výstřely. Jednoho pracovníka firmy těžce poranil nejméně jeden výstřel na stehně. Nyní leží na klinice a je operován," dodal mluvčí s tím, že muž je v ohrožení života.

Provoz letiště nebyl omezen. Uzavřena byla pouze část letištního autobusového nádraží, kde se loupežné přepadení odehrálo.

Případ připomíná přepadení, které bylo provedeno před rokem. Při něm neznámí pachatelé ve věku 30 až 40 let na parkovišti obchodního domu Ikea v kolínské čtvrti Godorf rovněž vyloupili auto převážející peníze. I tehdy byl poblíž nalezen zapálený vůz, s nímž pachatelé uprchli. Podle svědků pak odešli pěšky. Ani u tohoto přepadení vyšetřovatelé nezjistili, kolika peněz se lupiči zmocnili, napsala DPA.

Témata:

letiště Kolín nad Rýnem | střelba | loupež | Německo | Policie Německo | stars24.cz

Vstoupit do diskuse