Slovenským internetem se jako blesk šíří video, které zachycuje šokující bitku dvou nezletilých dívek v Košicích. Záběry jsou tak brutální, že se do celé věci vložila i policie.

Video pochází ze začátku letošního roku a zobrazuje dvě dívky ve věku 15 a 16 let, které přihlížejí žáci základní školy. Záběry se dostaly na internet, kde rezonují sociálními sítěmi.

Případem se kvůli brutalitě začala zabývat slovenská policie, která obě zúčastněné dívky obvinila z výtržnictví. Třetí osobu, která byla do bitky zapletena, policie kvůli nízkému věku nemůže stíhat. Je jí teprve 12 let.

Bitka v Košicích (1:52) | zdroj: YouTube

Podle slovenských médií by dívkám za násilný čin hrozilo odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, jde ale o mladistvé, a tak se trestní sazba snižuje na polovinu. Přesto pravděpodobně stanou před soudem.

Trestního činu se podle policie ale dopustili i "diváci" krvavé bitky, protože policii nenahlásili trestní čin. Místo, kde k incidentu došlo, je přitom dobře známé. Nejde v něm o první případ násilí. Policie proto posílí zdejší hlídky.

Témata:

Slovensko | Násilí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse