Předseda hnutí ANO Andrej Babiš, kterého prezident Miloš Zeman pověřil jednáním o sestavení vlády, v dnešním rozhovoru s americkou zpravodajskou stanicí CNN odmítl, že je populista. Přihlásil se také k hodnotám Evropské unie, která ale podle něj musí ze všeho nejdříve vyřešit palčivé otázky terorismu a nelegální migrace.

Babiš, kterého prezident Miloš Zeman pověřil jednáním o sestavení vlády, se v rozhovoru přihlásil k hodnotám Evropské unie, která ale podle něj musí ze všeho nejdříve vyřešit palčivé otázky terorismu a nelegální migrace.

„Ne, nejsem populista, naopak jsem pragmatik," odmítl Babiš názory, že hraje s populistickými kartami. Řekl také, že jeho hnutí se soustředí na politiku zdravého rozumu a řešení problémů.

Odmítl také přirovnávání k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, které západní média často činí. Řekl, že s Trumpem má sice společného to, že jsou oba podnikatelé a že každý si vzal za manželku Češku. Český politik se ale prý více vidí v osobě podnikatele a někdejšího newyorského starosty Michaela Bloomberga.

Babiš také zalitoval odchodu Británie z Evropské unie a řekl, že to evropský blok poškodí. Vedle takzvaného brexitu musí podle Babiše Evropa neprodleně vyřešit problém nelegální migrace a terorismu.

Zdůraznil, že není proti přistěhovalectví, ale proti nelegální migraci. V potírání nelegální migrace by se Evropa měla inspirovat v USA, Kanadě či Austrálii a problém s běženci řešit přímo v jejich domovských zemích, řekl předseda hnutí ANO.

Vysvětlil, že zatímco české podniky musejí rok či dva počkat na vyřešení pracovních povolení a víz například Ukrajinců, na jih Evropy přicházejí tisíce a tisíce běženců zcela bez dokladů.

Témata:

Andrej Babiš | CNN | stars24.cz

Vstoupit do diskuse