Češka Tereza H., která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, doufala, že se dnes konečně rozhodne o výši jejího trestu. Soud byl ale opět odročen!

Soudní proces v případu Češky měl pokračovat v sobotu. Jednání bylo přitom už několikrát odročeno, což Tereze vadí. Obhajoba si tak u soudu stěžovala, že se proces příliš protahuje.

Během uplynulých měsíců muselo být totiž soudní stání několikrát odročeno kvůli absenci vyšetřovatele, nepřítomnosti dalších svědků, stávce místních soudců nebo kvůli tomu, že soudce byl delší dobu na náboženské pouti.

Soudce se ale dnes k jednání nedostavil. Další termín je stanoven na pondělí 5. listopadu. Toto odsouvání ale Terezu neuvěřitelně sžírá.

Pákistánští celníci zadrželi mladou ženu z České republiky 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky. Žena vinu odmítá.

Praha zatím nemá s Pákistánem uzavřenou smlouvu o předávání vězňů, české ministerstvo spravedlnosti ale o ni usiluje.

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | stars24.cz

Vstoupit do diskuse