Češka Tereza H., která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, už svou situaci nezvládá. Stále častěji jí povolují nervy a zatímco před několika měsíci oplývala sebevědomím, dnes už jí jen tečou slzy.

Soudní proces v případu Češky bude pokračovat v sobotu. Jednání ale bylo už několikrát odročeno, což Tereze vadí. Obhajoba si tak u soudu stěžovala, že se proces příliš protahuje.

Během uplynulých měsíců muselo být totiž soudní stání několikrát odročeno kvůli absenci vyšetřovatele, nepřítomnosti dalších svědků, stávce místních soudců nebo kvůli tomu, že soudce byl delší dobu na náboženské pouti.

To je na dívku příliš velké sousto. Jak už jsme informovali, prostřednictvím novinářů mohla poslat vzkaz rodině, v němž přiznala, že je velmi unavená. „Chci být se svou rodinou,“ vysvětlovala médiím s tím, že jí její blízcí velmi chybí!

Před několika měsíci přitom české ministerstvo zahraničních věcí uvedlo, že je dívka v dobrém zdravotním stavu a na podmínky ve vězení si nestěžuje.

Podle dřívější informací si nestěžovala ani na jídlo a mohla si dokonce koupit potraviny v kantýně. Češka má prý také povolenou poštu, a tak může dostávat dopisy i balíčky od rodiny.

Pákistánští celníci zadrželi mladou ženu z České republiky 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky. Žena vinu odmítá.

Praha zatím nemá s Pákistánem uzavřenou smlouvu o předávání vězňů, české ministerstvo spravedlnosti ale o ni usiluje.

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | stars24.cz

Vstoupit do diskuse