V obci Leskovdol asi 40 kilometrů severně od bulharské metropole dnes odpoledne havaroval autobus. Zahynulo nejméně 15 lidí, dalších 27 cestujících utrpělo zranění.

Autokarem cestovali bulharští turisté na návštěvu kláštera. Média spekulují, že řidič autobusu zřejmě dostal na mokré vozovce smyk. Portál The Sofia Globe napsal, že autobus se před sjetím ze silnice a následným zřícením z dvacetimetrového srázu srazil s několika auty.

Na místo dorazilo přes dvacet sanitek. Většina zraněných byla převezena do nemocnic v Sofii. Několik lidí je v kritickém stavu. Premiér Bojko Borisov na pondělí vyhlásil den státního smutku.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová řekla, že kvůli nehodě se na českou ambasádu v Bulharsku nikdo neobrátil.

Nejtragičtější nehody autobusů:

52 mrtvých - 18. ledna 2018. V hořícím autobuse na západě Kazachstánu zahynulo 52 lidí. Z hořícího vozu se zachránilo jen pět osob.

43 mrtvých - 23. října 2015. V jihozápadní Francii, asi 50 kilometrů východně od Bordeaux, se čelně srazily autobus s nákladním autem převážejícím dřevo. Po nehodě začala obě vozidla hořet, o život přišlo 40 důchodců, kteří jeli z nedaleké obce na jednodenní výlet k pobřeží, oba řidiči a malý syn šoféra nákladního vozu.

24 obětí - 13. května 2017. 24 lidí zahynulo při nehodě autobusu s tureckými občany blízko letoviska Marmaris na jihozápadě země. Řidič ztratil kontrolu nad řízením a autobus sjel ze skály.

21 obětí - 23. ledna 2014. Nehoda autobusu na lince z Istanbulu do Kayseri u města Pinarbasi nedaleko cílové stanice si vyžádala 21 obětí, dalších 26 lidí bylo zraněno. Autobus dostal na zasněžené vozovce smyk a sjel ze silnice.

18 obětí - 3. července 2017. Srážka autobusu s kamionem na německé dálnici A9 poblíž severobavorské obce Münchberg nedaleko českých hranic si vyžádala 18 obětí a 30 zraněných. Autobus vezoucí seniory ze Saska začal po nárazu rychle hořet.

Témata:

Bulharsko | Nehody autobusů | stars24.cz

Vstoupit do diskuse