Americká policie objevila na samotě ve státě Nové Mexiko skupinu 11 podvyživených dětí žijících v bídných podmínkách s pěti dospělými. Policisté našli v improvizovaném obydlí rovněž tělo mrtvého dítěte. Celá pětice čelí obviněním ze zneužívání dětí, informovala agentura AP.

K objevu přivedlo policisty pátrání po tří letém chlapci, kterého pohřešovala jeho matka. Podle soudních dokumentů jí její manžel řekl, že ze syna bude vymítat ďábla, a poté s ním v prosinci zmizel z jejich domova ve státě Georgia. Chlapec podle policie trpěl vážnou chorobou, jeho otec byl však přesvědčen, že je posedlý ďáblem.

Policie otce objevila až na téměř dva tisíce kilometrů vzdáleném místě poblíž obce Amalia v pouštní oblasti Nového Mexika. Spolu s dalším mužem a třemi ženami zde drželi ve zcela nevyhovujících podmínkách děti od jednoho do 15 let, které byly podvyživené a v celkově špatném stavu.

Po dalším hledání našli policisté v místě i tělo dítěte. Zda se jedná o uneseného mužova syna zatím policie nezveřejnila. Šerif však novinářům řekl, že nález byl učiněn v den čtvrtých chlapcových narozenin.

Všichni dospělí byli zadrženi a půjdou před soud kvůli obvinění ze zneužívání dětí.

Témata:

USA | Týrané děti | týrání a zneužívání dětí | děti | Amalia, Nové Mexiko (USA) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse