Britská policie provedla rozsáhlý zásah v zábavním parku v Nuneatonu v centrální části Anglie. Na twitteru policie varovala veřejnost, aby se k místu nepřibližovala. Policie následně osvobodila dvojici rukojmích, které zadržoval ozbrojenec.

Informovala o tom stanice BBC s odvoláním na vedoucího kuželkového střediska, kde se incident odehrál. Policie zatím událost nekomentovala, uvedla jen, že nesouvisí s terorismem.

"Potvrzujeme, že incident nemá žádnou spojitost s teroristickou aktivitou," uvedla policie na twitteru. Žádné další podrobnosti neuvedla.

O ozbrojenci informovala média s odvoláním na svědky. Portál Coventry Telegraph uvedl, že útočník měl brokovnici se zkrácenou hlavní. Stejnou informaci sdělila stanici Sky News jedna svědkyně, která tvrdila, že jí to řekli zasahující policisté.

Vedoucí kuželkárny Mehdi Amshar řekl televizi Sky News, že ozbrojenec zadržoval dva zaměstnance podniku. Amshar také uvedl, že jedou z rukojmí byla zřejmě útočníkova bývalá přítelkyně či manželka.

Na místě je přítomno několik sanitních vozů a v areálu přistál rovněž vrtulník letecké záchranné služby, který ale po nějaké době z místa opět odletěl.

Další svědek uvedl, že útočníkem je muž ve věku asi 40 let a že "určitě na něčem jede". 

Server také uvedl, že na místě jsou tři sanitky a letecká ambulance. Podle médií ale nejsou hlášeny žádné oběti ani zranění. 

Témata:

Velká Británie | únos / rukojmí | Policie Velká Británie | stars24.cz

Vstoupit do diskuse