Kde hoří na Rhodosu a Korfu? Ministestvo eviduje tyto nebezpečné oblasti v Řecku

Řecko

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

24. července 2023 15:59

Řeckou pevninu i ostrovy sužují už několik dní požáry, přičemž oblastí postižených ohněm každým dnem přibývá. Nejnověji se plameny šíří také na Korfu. Ministerstvo zahraničí pro české občany vyjmenovalo oblasti, kterým je dobré se pro tuto chvíli vyhnout.

Požáry zasáhly Řecko v nejnevhodnější chvíli, tedy uprostřed hlavní turistické sezóny, kdy do země dorazily desítky tisíc turistů. Jsou mezi nimi i čeští občané. Černínský palác se právě pro ně snaží shrnout, kterým oblastem je aktuálně dobré se vyhnout.

Nejkomplikovanější je podle řeckých hasičů situace na Rhodosu, přičemž se může dále zhoršit. Do pondělního rána bylo evakuováno více než 19 tisíc turistů. V noci proběhly dva repatriační lety organizované českými cestovními kancelářemi.

Ministerstvo zahraničí už v neděli na webu zmínilo ostrovní oblasti, kam kvůli požárům nedoporučuje cestovat. Konkrétně jde o Kiotari, Gennadi, Pylonas, Laerma, Lardos, Lindos, Kalathos, Malona, Asklipeio, Peukous, Massari a Charaki. Vysoké nebezpečí požárů ale platí pro celý Rhodos.

V posledních hodinách se plameny šíří také na Korfu. Evakuace se tam týká 17 oblastí, podle ministerstva jde o Vigglatouri, Nisaki, Rou, Katávalo, Kéntromu, Tritsi, Kokkokílas, Sarakiviátiku, Plagiu, Kalámi, Vlachátiku, Kavallérainu, Santu, Megoulu, Portu, Palia Perithiu a Sinies. Česká diplomacie upozornila občany i na další velké požáry v oblasti Karysto a na severu Peloponnesu.

Témata: Řecko Rhodos Korfu Řecko požáry v Řecku ministerstvo zahraničí