Výbuch v Paříži: Po zřejmě explozi plynu je mnoho zraněných

Paříž, ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

21. června 2023 17:59 | Aktualizováno: 21. června 2023 22:23

Hasiči ve středu bojovali s požárem v centru Paříže, který byl zřejmě zapříčiněný výbuchem plynu. Policie uvedla, že více než 20 lidí bylo zraněno, čtyři z nich jsou v kritickém stavu. Přilehlé budovy byly evakuovány, uvedl server France24.

Fasáda budovy v 5. obvodu se zřítila a záchranné služby se snaží zjistit, zda je někdo stále uvnitř, uvedla pařížská prokuratura a dodala, že se pohřešují dva lidé. Exploze zasáhla designovou školu oblíbenou zahraničními studenty poblíž historické vojenské nemocnice Val de Grace na okraji Latinské čtvrti.

Šéf pařížské policie Laurent Nunez novinářům řekl, že 24 lidí bylo zraněno, z toho čtyři jsou v "kritickém stavu". Oheň je pod kontrolou, ale zatím nebyl uhašen, řekl Nunez.

Policejní mluvčí Loubna Attaová uvedla, že je příliš brzy na určení zdroje požáru a nemůže potvrdit zprávy, že byl způsoben výbuchem plynu. Starostka pátého obvodu Florence Berthoutová hovořila o "extrémně prudkém" výbuchu, který v budovách roztříštil skla.

Grosse déflagration rue Saint-Jacques suite à une explosion place Alphonse Laveran (face au Val de Grâce)#paris #valdegrace #incendie #explosion pic.twitter.com/BSgO6axOqm

— Etienne (@eneveu) June 21, 2023

Čtvrť byla uzavřena a v oblasti na levém břehu Paříže operují desítky záchranářů. Ministr vnitra Gérald Darmanin vyzval obyvatele města, aby nebránili záchranářům v jejich práci.

"Slyšel jsem obrovskou explozi," popsal zaměstnanec místního baru Khal Ilsey. "A když jsem odcházel z restaurace, uviděl jsem plameny na konci Rue Saint-Jacques."

Do záchranné akce bylo zapojeno více než 200 hasičů.  

Témata: Francie Paříž