Papež má za sebou operaci, oznámil Vatikán. Jak dopadla?

Papež František

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

7. června 2023 11:21 | Aktualizováno: 7. června 2023 19:49

Papež František ve středu podstoupil operaci břicha kvůli kýle. Tříhodinový zákrok se obešel bez komplikací, informovala agentura ANSA s odvoláním na vyjádření Vatikánu. Svatý otec se ještě během dnešních ranních a dopoledních hodin věnoval povinnostem spojeným se svým úřadem.

Vatikán už dříve během dne podle AP sdělil, že šestaosmdesátiletý papež bude během operace uveden do celkové anestezie a v římské nemocnici Gemelli následně stráví několik dní. Dnes ještě absolvoval audience na Svatopetrském náměstí a působil dojmem, že je v dobré kondici.

Svatý otec navštívil zmíněné zdravotnické zařízení už v úterý, informoval o tom server Vatican News. Podle mluvčího Mattea Bruniho absolvoval několik klinických vyšetření a vrátil se do Vatikánu ještě před polednem.

Web také připomněl, že František strávil v nemocnici Gemelli tři dny už na přelomu března a dubna kvůli zánětu průdušek. AP zase upozornila, že v červenci 2021 bylo současnému papežovi chirurgicky odebráno 33 centimetrů tlustého střeva kvůli vážnému zánětu a zúžení střeva.

Témata: Papež František Vatikán