Obžalovaná Alena Zsuzsová je vinná v kauze vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové i v dalším případu přípravy vraždy současného generálního prokurátora Maroše Žilinky. Odsedět si má 25 let. Kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera však soud osvobodil.

O zatím nepravomocném rozhodnutí senátu Specializovaného trestního soudu v Pezinku informovala agentura TASR. Rodiny zavražděných společně opustily jednací místnost po vyhlášení rozsudku nad Kočnerem.

"Nebylo dokázáno, že skutek spáchal obžalovaný Marian K.," řekla předsedkyně soudního senátu Ružena Sabová. "Důkazy musí jednoznačně a s nejvyšším stupněm jistoty prokazovat, že právě obžalovaný je tou osobou, která skutek spáchala," dodala. V kauze přípravy Žilinkovy vraždy byl k osmiletému trestu odsouzen také Dušan K.

K vraždě Kuciaka a jeho snoubenky došlo v únoru 2018. Právoplatně odsouzeni jsou dosud v kauze vykonavatelé vraždy Miroslav Marček a Tomáš Szabó, kteří dostali pětadvacetileté tresty, a Zoltán Andruskó, jemuž soud dal patnáctiletý trest.

Specializovaný trestní soud v září 2020 nejprve Zsuzsovou i Mariana Kočnera osvobodil, ale slovenský nejvyšší soud mu případ vrátil.

Témata:

Ján Kuciak | vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka (26. 2. 2018) | soudy | Slovensko | Marian Kočner | stars24.cz

Vstoupit do diskuse